V42|26.06.2018 Boeken, Kunst, Curiosa & Design

Veiling 42 - Boeken, Kunst, Curiosa, Zilverwerk, Glas, Design & Originele Stripontwerpen

Deze veiling vindt plaats op dinsdag 26 juni 2018 om 19.00 uur.

Kijkdagen
Zaterdag 23, zondag 24, maandag 25 en dinsdag 26 juni a.s. van 11.00 tot 17.00 uur

Bieden is eenvoudig en kan op diverse manieren:
Bullet via de catalogus op de website - klik onderaan deze pagina op uw categorie
Bullet live internet bieden - klik op het Invaluable logo aan de rechterkant van deze pagina
Bullet in het veilinghuis - tijdens de veiling en de kijkdagen
Bullet per e-mail - stuur uw lijst met biedingen naar biedingen@amsterdambookauctions.com
Bullet telefonisch - 020 3790060 (buiten Nederland +31 020 3790060)

Locatie veiling en kijkdagen
Quellijnstraat 127, 1073 XH te Amsterdam

ABA veilt weer een aantal bijzondere objecten en voorwerpen afkomstig uit particuliere collecties.

Geveild zal worden:

Bullet 2001-2500 Boeken - Topografie en Geschiedenis
Met o.a. een ruime collectie Nederlands Indië. Interessant is het kavel met uitgebreide persoonlijke correspondentie van de bekende Nederlandse Hoogleraar en P.C. Hooft-prijswinnaar Pieter Geijl.

Bullet 3000-3500 Originele Strip- en Kinderboekontwerpen
Deze keer in een aparte categorie een zeer uitgebreide collectie Striporiginelen, Ansichtkaarten, Prentenboek–, Kinderboekontwerpen van uitmuntende kwaliteit. Tevens enkele unieke proefdrukken. Waaronder werk van: Willem Berthauer, Jacob Bruin, Guido Gezelle, Piet van Elk, Kees Meys, Annie Kermer, Albert van Beek, Corina Agatha Smit, Cees Woltman, Nico Broekman, Piet Marée, A. Goosen, Toby Vos, Henri Albers, Viktor Silberberg (=Bob Uschi), Lo van Noorden, Leo Meijer Jr., P. Levy, Lovano, Annie Broekman-Ten Doesschot, A. Le Comte, Cees Woltman, Tony Ros, Lukacs en Peter Lem.
Voorts een collectie gelimiteerde, gesigneerde luxe edities of anderszins bijzondere stripalbums, overwegend in mintstaat, van o.a. : Marten Toonder, Herman Roozen, Pieter Hogenbirk, Edouard AIdans, Willy Vandersteen, Paul Geerts, Marc Sleen, Dirk Stallaert, Herman Huppen, René Follet, Yvan Delporte, Don Lawrence, Mike Butterworth, Fred en Liliane Funcken, J.F.L.M Cornelissen, Manara, Bruno Di Sano, Gaetano Liberatore, Félix Meynet, Eric Maltaite, Henk Kuijpers, Jean-Louis Mourier, Willy Linthout, Urbanus, Minck Oosterveer, Romano Molenaar, Martin Lodewijk, Albert Uderzo, René Goscinny, Peter van Straaten, Johnny Hart, Carl Giles, Georges Prosper Remi Remi (=Hergé), Jacques Tardi, Paolo Eleuteri Serpieri en Bert Bus. Ook enkele stripcuriosa waaronder unieke drukplaten en clichés van o.a. Piet Marée.

Bullet 4001-4500 Antieke Prenten
Een bescheiden doch uitmuntende verzameling Etsen, Linoleum- en Houtsneden, Kopergravures, Lithografieën en andere grafieken. Prenten op het gebied van o.a. Stadsgezichten, Architectuur, Landschappen, Flora, Portretten, Erotiek, Geschiedenis, Mythologie, Religie en Stillevens.
Waaronder werken van: Salvator Rosa, Jozef Israëls, Max Liebermann, Karl Heinz Hansen-Bahia, Anthonie Waterloo, Franz von Stuck, Max Klinger, Jan Luijken, Robert Philippi, Jacob Maris, Degas, Courbet, Renoir, Cezanne, Manet, Cassatt, Eugene Delacroix, Willem Grimm, Robert Benard, Diderot et D’Alembert, Jacques Callot en Willem Steelink jr. Opvallend zijn de houtsnede van de middeleeuwse kunstenaar Albrecht Dürer en twee zeldzame etsen van Rembrandt van Rijn: ‘De Onthoofding van Johannes De Doper’ en ‘Sint Hiëronymus biddend in de wildernis’.

Bullet 4201-4400 Cartografie
Enkele cartografische werken.

Bullet 4501-5000 Curiosa, Antiek & Efemera
De categorie Curiosa is ook deze keer weer zeer gevarieerd. Items zijn o.a. Speelgoed, Keramiek, Gebruiksvoorwerpen, Horloges, Collectibles, Aardewerk, Religie, Medaillons, Amber en Ivoren Halssnoeren, Cameeën, Postzegels, Sculpturen, Uurwerken, Reclamevoorwerpen en Bodemvondsten, e.v.a. vintage- of antieke gebruiksvoorwerpen.
Opmerkenswaardig is de vintage game console Nintendo 64 Star Wars Episode I Racer Limited Edition Set.

Bullet 4601-4700 Etnografica
Een veelomvattende etnografische collectie Sculpturen, Maskers, Juwelen en Betaalmiddelen. Waaronder Fon, Ashanti, Lobi, Leti, Avalokiteshvara, Hujarat, voorouderbeeldjes, Yoruba-stijl, Bakongo, Igbo, Topoke,Vishnu, Mossi en Pre-Colombia.

Bullet 4701-5000 Glas en Design Een vanwege de omvang separate categorie. Een sublieme verzameling van onvergelijkelijke designobjecten van uitzonderlijke kwaliteit en zeldzaamheid. Deze kleurrijke collectie bestaat uit glas en design, met namen als: Natale Sapone, Andries Dirk Copier, Jean Beck, Alessandro Mendini, Charles Schneider, Kosta, Floris Meydam, Erwin Eisch, J. Lötz en Gunnar Ander.

Bullet 4801-5000 Aziatica
Een aanzienlijke hoeveelheid Asiatica met ondermeer Sculpturen, Porselein, Aardewerk, Wajangpoppen, Textiel, Speelgoed, Gebruiksvoorwerpen uit o.a. de periodes: Han Dynastie (206 BC - 220 AD), Tang periode (618-907), Ming Dynastie (1368-1644), Kangxi (1654-1722), Qianlong (1735-1796), Tongxi (1862-1874) en Meiji Periode (1868-1912). Met o.a. Japans Arita Imari Porselein, Chinees Yixing Aardewerk, een Nanking Vaas, een zeldzame Turkse antieke Iznik tegel, een Zuid-Oost Aziatische Keni, een Zoomorphische kom uit Papua New Guinea, een prachtig op zijde geschilderd werk van I Dewa Nyoman Leper. En –heel bijzonder- een gaaf bord uit het in 1817 gezonken schip Diana, de z.g. Diana Cargo. Voorts enkele Indonesia.

Bullet 4901-5000 Wandkleden en Tapijten
Een aanzienlijke collectie van 25 Wandkleden en Tapijten. Waaronder exemplaren uit: Afghanistan, Turkije, Iran, Koerdistan, Turkmenistan, Quashqai en Pakistan.

Bullet 5001-5500 Boeken - Antieke en Zeldzame Boeken
De collectie Oude-, Antieke boeken, Manuscripten en andere Zeldzame Boeken is gevarieerder dan anders. Veel geschiedenis, literatuur en religie deze keer. Maar ook antieke veilingcatalogi, zoals het Parijse Antiquités Égyptiennes, Grecques et Romaines. Appartenant à P. Philip et à divers Amateurs en het Catalogue des Tableaux composant la collection Laurent-Richard. Maar ook tal van tijdschriften en kinderboeken uit het begin van de 19e eeuw. Bijzonder is de zeldzame complete uit 87 volumes bestaande set van het Tijdschrift voor Indische Taal-, Land- en Volkenkunde van de Bataviaasch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen. Verder de nodige reguliere antieke boeken en een fraai manuscript ‘Artsenyber en Scheikundige Leren’.

Bullet 5501-5700 Kunst en Grafiek
Een mooie uitgebreide collectie Etsen, Houtsneden, Tekeningen, Aquarellen, Zeefdrukken en Schilderijen. Waaronder Stads- en Zeegezichten, Portretten, Landschappen, Stillevens en Erotica, uit de 16e t/m de 20e eeuw in diverse technieken, van o.a. Marius Bauer, Jan Sluijters, Peter Behrens, Johannes Niemeyer, Jacques Callot, Conrad Martin Metz, Huber Robert, Lovis Corinth, Félicien Joseph Victor Rops, John Lewis Brown, Pieter van Loo, Jan Hendrik Weissenbruch, Charles Rochussen, Heinrich Campendonk, Pieter Brueghel de oude, Lovis Corinth, Benvenuto Cellini, Willem C. Rip en Johannes Norbertus Buning.
Voorts een omvangrijke collectie contemporain werk van uitmuntende kwaliteit van o.a. Karel Appel, Wassily Kandinsky, Anton Heyboer, Kees van Dongen, Bauhaus, Ernst Ludwig Kirchner, Rudolf Grossmann, Gert Heinrich Wollheim, Aad de Haas, Holger Runge, Emil Orlik, Irene Destrée / Pilar López Júlvez, Henri Gabriel Ibels, Gustave Leheutre, John Lewis Brown, Maxime Dethomas, Charles Lucien Léandre, Jacques-Émile Blanche, Mary Jeanne Ophoff, Gustave Adolphine Wilhelmina (Dolly) Rudeman, Lovano, Franz Marc, Else Bach, Max Heinze, Karl Rössing, Otto Pankok, Maxim Gorky, Conrad Fehn, Hermanus Antonius (Henri) van Daalhoff, Willem C. Rip en vele andere kunstenaars. Bijzonder is het prachtige bronzen beeld ‘Tantalus’ van Gerhard Marcks.

Bullet 6001-7000 Zilver en Verzilverd
Een zeer uitgebreide collectie zilveren gebruiksvoorwerpen en sierraden. En een interessante verzameling numismatiek waaronder een Zuid-Afrikaanse gouden Pond van 1898. Highlight binnen deze categorie is een antiek gouden zakhorloge met een Spillegang uurwerk van uitmuntende kwaliteit met een geminiaturiseerd muziekdoosloopwerk.

Let op: Enkele in de vorige veilingen opgehouden kavels zijn in deze veiling opgenomen met een lagere inzetprijs.

Gesloten voor online biedingen

2001-3000 Boeken - Topografie en Geschiedenis [22]
3001-4000 Originele Strip- en Kinderboekontwerpen [159]
4001-4200 Antieke Prenten [36]
4201-4500 Cartografie [5]
4501-4600 Curiosa, Antiek & Efemera [46]
4601-4700 Etnografica [30]
4701-4800 Glas en Design [47]
4801-4900 Aziatica [73]
4901-5000 Wandkleden en Tapijten [25]
5001-5500 Boeken - Antieke en Zeldzame Boeken [58]
5501-6000 Kunst en Grafiek [79]
6001-7000 Zilver en Verzilverd [78]

Totaal aantal kavels [658]