V41|3.4.2018

DE AFTERSALES VAN VEILING 41 IS VAN START!
Veiling 41 - Boeken, Strips, Prenten, Kunst, Curiosa en Aziatica

KOPEN IS EENVOUDIG

Stuur ons een lijstje met uw gewenste kavels:
Bullet per e-mail sales@amsterdambookauctions.com

Of geef dit telefonisch aan ons door:
Bullet telefoon veilinghuis 020 379 00 60 (za. van 12-17u.)
Bullet telefoon kantoor 020 673 26 93

Of kom langs:
Bullet in het veilinghuis
Quellijnstraat 127 te Amsterdam
elke zaterdag van 12:00-17:00 uur
of op afspraak

Let op: bestellingen worden gehonoreerd op volgorde van binnenkomst!

Veiling
Deze veiling vond plaatst op dinsdag 3 april 2018.

Kijkdagen
Hebben reeds plaatsgevonden.

Locatie veiling en kijkdagen
Quellijnstraat 127, 1073 XH te Amsterdam

ABA veilt weer een aantal bijzondere objecten en voorwerpen afkomstig uit particuliere collecties.

Geveild zal worden:

Bullet Boeken - Boekwetenschap, Bibliografie
Enkele letterkundige werken.

Bullet Boeken - Wetenschap, Technologie
Met name de onderwerpen Biologie, Plantkunde en het complete in perfecte staat verkerende Grande Encyclopédie Pratique de Mécanique et d’Eléctricité.

Bullet Boeken - Kunst, Architectuur en Cultuur
Een grote en extensieve verzameling waaronder tal van interessante museum- en expositiecatalogi. Werken over deelgebieden als Kunstgeschiedenis, Architectuur, Kunst, Geschiedenis, veel Keramiek, Mode, Zilver, Beeldhouwkunst, Design, Tijdschriften, Muziek, Asiatica, Religie, Popart, Theater, Fotografie, Dans en Erotica. Voorts enkele bijzondere naslagwerken in perfecte staat. Algemeen bekende namen zijn o.a. Wijdeveld (Wendingen), Mark Smit, Borzo, Kleykamp, Corneille, Weber, Beethoven, Mozart, Carl Andre, Rembrandt, Andy Warhol, Bert Stern, Degas en Fré Cohen. Tot slot het mooiste typografische tijdschrift ooit in ons land gemaakt: Halcyon, enkele prachtig verzorgde jaargangen hieran in de originele doos met kartonnen omslagen, compleet inclusief het Escher nummer.

Bullet Boeken - Topografie en Geschiedenis
Met o.a. de onderwerpen Geschiedenis, Topografie, Fotografie, WWII, Religie en tal van uitgaven over Amsterdam. Het belangrijkste kavel is ongetwijfeld de echte eerste druk van ‘Het Achterhuis’ van Anne Frank.

Bullet Boeken - Literatuur
Diverse literaire werken en het in het oog springende kavel met vier gesigneerde Nederlandse novellen.

Bullet Boeken - Kinderboeken, Strips
Enkele verrassende series kinderboeken en strips. Waaronder: Asterix, Lucky Luke, Piloot Storm, Roodbaard, Blueberry, Olivier Blunder, Bollie en Billie, Tom Poes, Suske & Wiske, Kapitein Rob, Lefranc, Karl May, Dick Bos, St. Kitts van de Bovenwindse, Dick Bruna, Flipje, Donald Duck, Buck Danny en Blake en Mortimer en al wat dies meer zij.

Bullet Antieke Prenten
Een omvangrijke uitmuntende verzameling van 155 kavels Etsen, Linoleum- en Houtsneden, Kopergravures, Lithografieën, Zeefdrukken en andere grafieken. Prenten op het gebied van Biologie, Stadsgezichten en Architectuur (veel werk over Amsterdam), Landschappen, Flora, Portretten, Asiatica, Zeeslagen, Geschiedenis, Centsprenten, Religie, Inhuldigingen, Scheepvaart, Indonesia, Stillevens, Blauwdrukken en Mythologie. Bijzonder is de zeefdruk’Excellence Saves!’van Keith Haring.
Buitengewoon zijn de houtsnede van de middeleeuwse kunstenaar Albrecht Dürer en drie uitzonderlijk zeldzame etsen van Rembrandt van Rijn; ’Christus in de hof van Getsemane’, ‘De Onthoofding van Johannes De Doper’en ‘Sint Hiëronymus biddend in de wildernis’.

Bullet Cartografie
Een gezien de omvang aparte categorie van 66 kaarten, atlassen, vogelvluchten en facsimilé in goede tot uitmuntende staat. Van de hand van o.a.: Jaillot, Janvier, Nicolaas Visscher, Balthasar Florisz. Van Berckenrode, Giovanni Rizzi-Zannoni, Rigobert Bonne, Isaak Tirion, Joan Blaeu, Mercator, Hondius, Janssonius, Frederik de Wit, Tobias Lotter, Fouquet, Christiaan Sgroten en Matthäus Merian Sr. Indrukwekkend is de complete en in zeer goede staat verkerende facsimilé van de Blaeu-Atlas.

Bullet Opticaprenten
‘Opticaprenten’ kunnen worden beschouwd als de ‘televisie’ van de 18e eeuw. 19 Prenten van goede tot zeer goede kwaliteit. De met de hand ingekleurde gravures zijn bedoeld om te bekijken met het optica-apparaat. Een lens- en spiegelconstructie die het beeld in spiegelbeeld omzet naar fraai 3-d simulerende stadsgezichten en architectuur. Met o.a. platen van Rotterdam, Amsterdam, Genua, Milaan, Frankfurt, Aken, Petersburg, Florence, Utrecht, Madrid, Sevilla, Leipzig en Versailles.

Bullet Curiosa, Antiek en Efemera De categorie Curiosa is zoals altijd zeer gevarieerd. Items zijn o.a. Speelgoed, Keramiek, Ansichtkaarten, Fotografie, Glas, Het Koningshuis, Kleding, Gebruiksvoorwerpen, Horloges, Etnografie, Aandelen, Collectibles, Aardewerk, Instrumenten, Numismatiek, Uurwerken, Religie, Medische instrumenten, Reclamevoorwerpen en Bodemvondsten, e.v.a. vintage- of antieke gebruiksvoorwerpen. Eschers blikken Icosaëder met gepreegde zeeschelpen is een object dat altijd zal blijven intrigeren.

Bullet Design
Een sublieme verzameling van onvergelijkelijke designobjecten van uitzonderlijke kwaliteit en zeldzaamheid. Deze kleurrijke collectie bestaat -enkele uitzonderingen daargelaten− uit glas en keramiek, met namen als: Andries Dirk Copier, K.P.C. de Bazel, Floris Meydam, Per Lutken, Karin Hammar, Willem Jacob Rozendaal, Willem Heesen, Willem Gispen, Cornelis van der Sluys, Stef Uiterwaal, H.M. Laupman en Carl Öjerstam.

Bullet De collectie Oude-, Antieke boeken, Manuscripten en andere Zeldzame Boeken is weer uitgebreid deze veiling. Wat is een Book Auction zonder een uitgelezen sortering antieke- en zeldzame Boeken? Uitblinkers in deze categorie zijn o.a. het ’Toneel des Oorlogs’ van Jacob Meurs en Johannes van Someren, het’ l’Angleterre ou Description historique et topographique du Royaume Uni de la Grande Bretagne’ van G.B. Depping, ’de Beschryvinge der stad Dordrecht’ van Balen Jz. Matthys, het ’Histoire de Crusades’ van Michaud en Gustave Doré, en het Relation du voyage de sa Majesté britannique en Hollande, Et de la Réception qui luy a été faite. Daarnaast een aantal zeldzame manuscripten aangaande de VOC en vele andere vermeldenswaardige werken. Uniek is het prachtig vormgegeven handgeschreven ontvangstboek van de Universiteit van Amsterdam, met daarin het originele signatuur van Koningin Emma, Wilhelmina, Juliana en Prins Bernhard. Geheel handgesigneerd in sepia-inkt. Buitengewoon bijzonder is de echte eerste druk van de Engelse vertaling van The Dream of the Red Chamber (Hung Lou Meng), ontegenzeggelijk de belangrijkste Chinese Roman. Van deze uitgeversbanden van goede kwaliteit bevinden zich er maar enkelen over de gehele wereld.

Bullet Kunst en Grafiek
Een mooie uitgebreide collectie etsen, tekeningen, aquarellen en schilderijen. Waaronder Stads- en Zeegezichten, Portretten, Landschappen, Stillevens en Erotica, uit de 16e t/m de 20e eeuw in diverse technieken, van o.a. Adriaen van Ostade, Antoon Molkenboer, Jan Rombouts, Jacques Callot, Conrad Martin Metz, Hubert Robert, Hélène Hamburger, Artus Quellinus, Gerard Huysser en Oszkár Mendik. Voorts een omvangrijke collectie contemporain grafiek van uitmuntende kwaliteit van o.a. M.C. Escher, Jan Rombouts, Marius Bauer, Dirk Rodenburg, Georg Rueter, J. Pzn. Franken, Keishu Takeuchi, Silvia Wilink, John Raedecker, A.J. Terwen, Georg Rueter, Aat Veldhoen, Nico Koster, Jan van Munster, Karel Appel, Conrad Felixmüller, Ferry Bertholet, Rob Scholte, Josef Albers, Peter Klashorst, Leo Gestel, Henri Matisse, Jean Cocteau, David Hockney, Keith Haring, Siep van den Berg, Ellsworth Kelly, Dick Elffers, Jan Sluijters Jr. en Sr., Charles Rochussen, Lovis Corinth, Bert Stern, W. Kleemann, Aad de Haas, Max Nauta en vele andere kunstenaars.

Bullet Affiches
De veiling wordt afgesloten met een collectie interessante en zeldzame galerie-, museum- en reclameaffiches met namen als Andy Warhol , Karel Appel, Dick Bruna, Anthon Beeke, Roy Lichtenstein, Waldemar Post, Fongers, Steinlen en Lucien de Roeck. Bijzonder is een twintigtal kleurrijke soms obscure circus affiches. De collectie wordt gecompleteerd door een door de erven Dick Ellfers ingebrachte collectie affiches. Enkele hiervan zijn uiterst zeldzaam of wellicht uniek.

Kortom: Wederom een veiling om trots op te zijn!

Gesloten voor online biedingen

0001-0500 Boeken - Bibliografie, Letterkunde [4]
0500-1000 Boeken - Wetenschap en Technologie [5]
1501-2000 Boeken - Kunst, Architectuur en Cultuur [77]
2001-2500 Boeken - Topografie en Geschiedenis [20]
2501-3000 Boeken - Literatuur [7]
3000-4000 Boeken - Kinderboeken, Strips [23]
4001-4200 Antieke Prenten [143]
4201-4400 Cartografie [66]
4401-4500 Optica Prenten [19]
4501-4700 Curiosa, Antiek & Efemera [67]
4701-5000 Design [50]
5001-5500 Boeken - Antieke en zeldzame boeken [65]
5501-5700 Kunst en Grafiek [170]
5701-5800 Affiches [85]

Totaal aantal kavels [801]